Van’da Eylem ve Gösterilere 3 Günlük Yasak!

Van’da yapılacak bazı eylem ve etkinlikler 3 gün süreyle yasaklandı. Van Valiliği, kent geneli için alınan yasaklama kararına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylem ve saldırıların önüne geçilmesinin planlandığı” belirtildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“Van ili coğrafi sınırları içerisinde 14.02.2024 tarihinden geçerli 16.02.2024 tarihi de dahil 3 gün süre ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi şeklindeki faaliyetler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri doğrultusunda yasaklanmıştır.”

Açıklamada, ayrıca, belirtilen tarihler arasında, ilçelerden, çevre illerden bireysel veya toplu olarak il güzergâhını kullanarak eylemlere katılımın engelleneceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x